23 grudnia 2016

Święta '16

A niektórym bliscy umierają dwa dni przed świętami...
Zatrzymaj się. Bądź wdzięczny za to, że jesteś z bliskimi. Nie uznawaj tego za pewnik.
To szczególny czas, od miesiąca wszystko dookoła woła o tym, że rodzinnie, że wspólnie, że z najbliższymi. A tym, którzy są sami co powiedzieć...
tym, którym się do kolacji wigilijnej serwuje sałatkę jarzynową jako jedyna oznaka świąt... których przed wakacjami zostawia się w domu opieki bo wyjazd. których zostawia sie tam i obiecuje wrócić jak się skonczy remont. Kłamstwo goni klamstwo, serwowane przez najblizszych a oni wierzą i nadzieji nie tracą. Chodzą latami korytarzem i powtarzaja, ze juz nie dlugo syn przyjedzie i zabierze. Że obiecał.
Co powiedzieć komuś, kto bedzie spędzał pierwsze święta bez córki jedynej, za to z jej dziećmi. Boli podwójnie.
Od dawna nie umiem cieszyć się tym czasem tak całkiem, jedynie. Odkąd pamietam myślę w tym czasie o tych, którzy są sami. Nie umiem sie cieszyć, wiedząc, że gdzieś ktoś płacze ...bo przeciez dzis nie powinien...no nie dzis.nie w wigilie. 

Staram sie doceniać. Staram się nie dac przygotowaniom tak napiętym. staram sie widziec istotę tych świąt...nie otoczkę. Nie zapominam, że mam za co dziekowac. Tak cholernie głośno dziękować.

Świat jest pelen bólu i lez. W ostatnich latach szczególnie...niebezpieczeństwo jest niesamowicie blisko nas. Nie mamy na to wplywu. Boję się każdego dnia. Boję się zasypiając. Tak juz mam. Od zawsze trzy razy kurki w kuchence i zamki w drzwiach sprawdzam a i tak zanim zasne mam przeróżne wizje niebezpieczeństwa. Nie ogladam wiadomości, wiem tyle co ktos mi powie zanim zdążę go poinformować, ze nie chce wiedziec. 

Wdzieczny bądź, że spędzasz swieta z rodziną. Że siedzisz przy stole a nie w szpitalu (wirus panuje i wiem, że wiele dzieci tam spędzi ten czas. i ich rodzice także), że nie musisz sie ukrywać i patrzec w wystraszone oczy swoich dzieci. Że obok nie spadają bomby, nie przejeżdżają czołgi.  Że nikt z Twoich bliskich nie umarł dopiero co...

Nie planowalam tego pisac. Nie planowalam tym bardziej tak smutno w tym okresie. Ale swiat jest jaki jest. I trzeba byc wdzięcznym.
Bądź świadomy co jest tak prawde ważne w te święta i chociaż przez chwile bądź myslami z tymi, ktorzy teraz płaczą...niech nie beda tak zupełnie sami

I spokojnych, zdrowych, rodzinnych tych świąt Wam życzę. I oby zawsze w kraju wolnym od wojny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz