13 października 2016

kocham i zgoda

Kocham.
Kocham Cię. 

Kocham. Kocham. Kocham. 
I tak bym mogła tym moim dzieciom szeptać, powtarzać, krzyczeć bez ustanku. Szczególnie kiedy śpią. 
I pewnego razu, nosząc Adasia i szepcząc mu te słowa mnie olśniło. Bo poczułam wtedy przeogromną miłość, jakby powiększona jeszcze przez te słowa. Takie ciepło w środku. Pewność, że co by się nie działo ja dam radę. Ja góry przeniosę i Wisłę kijem zawrócę. 

Dla niego. 
I z tego olśnienia wyłoniły się wnioski i pomysł. A żeby do męża te słowa też wystosowywać częściej. Na koniec każdej kłótni, po krzykach i machaniu rękami spuścić powietrze z płuc i na nowym wdechu powiedzieć: 
- "Kocham Cię diable rogaty! No kocham i już zgoda.". 
Bo skoro słowa mają moc, mają siłę, to trzeba korzystać. 
Nie każdego stać na czekoladki czy kwiaty bez okazji, nie każdy pozwolić może sobie na wyjazd tylko we dwoje żeby miłość ocucić ale każdy, zawsze i wszędzie wyznać może miłość słowami. I to działa. Uwierzcie. Rozładowuje, oczyszcza, odświeża, otwiera nową kartę. 
Wiec spróbujcie, kiedy dziecko nabroi a wy już obok siebie stoicie... kiedy mąż do szału doprowadzi że ręka sama po talerz sięga, żeby nim o tą ścianę tuz za nim... kiedy własna Matka nie pamięta jak to było mieć małe dzieci, mieszkanie do ogarnięcia, obiad, pranie i czasu deficyt i dzwoni pogadać ..., kiedy Ty w samym środku armagedonu z pielucha Ona dzwoni i odbierasz bo nie wiadomo czy przypadkiem coś ważnego się nie dzieje a ona pyta "co słychać Kochanie" to Ty wtedy im wszystkim powiedz właśnie to "kocham Cię". 
I wtedy nawet ta mama obrazić się nie powinna, że akurat z nią nie pogadasz, i talerz na miejscu zostanie a dziecko się mocno do Ciebie przytuli.

A jak przeczytasz to odpowiedz czy Ty mówisz bliskim, że ich kochasz? 
Rozładowujesz w ten sposób podtrutą atmosferę?
Powtarzasz to dziecku swojemu co dzień, chociaż raz dziennie żeby miało pewność?

Kochajcie się:)

2 komentarze:

  1. Wow wow wow!!! Kochana to jest piękne! Dawno nie czytałam czegoś tak...prawdziwego...Święte słowa, KOCHAM CIĘ ,tak mało żeby powiedzieć a jaka przegromna moc jest w tych dwóch słowach 😳
    Cudo 💜 w

    OdpowiedzUsuń
  2. tak mało, a czasem najtrudniej wymówić :*

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz